KONST / Litografier / Färglitografi 13614615
*
nr 1361 4615
Lenny Clarhäll
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 181/460, daterad 1989, "Partiet är dess medlemmar". Motivet: 31x42 cm
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:37:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 10:53:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lenny Clarhäll
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
Läs mer om Lenny Clarhäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lenny clarhäll litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52
*
Lenny Clarhäll
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
Läs mer om Lenny Clarhäll
nr 1361 4615
Lenny Clarhäll
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 181/460, daterad 1989, "Partiet är dess medlemmar". Motivet: 31x42 cm
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 10:53:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lenny Clarhäll
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.Läs mer om Lenny Clarhäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lenny clarhäll litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:52